اصول خرید قزل‌آلای باکیفیت از مراکز فروش ماهی چیست؟

1397/12/21 08:54

 اصول خرید قزل‌آلای با­کیفیت  از مراکز فروش ماهی چیست؟

ماهی قزل‌آلا از پرطرفدارترین نوع ماهی در کشور است. این ماهی به دلیل طعم  ایده آل، تیغ کم، قیمت مناسب، تنوع پخت و دسترسی آسان دارای بازارپسندی بالایی است. ماهی به دلیل حساس بودن گوشتش به فساد، شرایط نگهداری ایده آل را از مرحله پرورش تا مصرف می­طلبد.
با پیشرفت علم، انواع سیستم‌ها به‌روز شدند که فروش محصولات هم از این قاعده پیروی می­کند. رعایت نکاتی که منجر به خرید قزل‌آلای با­کیفیت شود بسیار مهم است. شاید بزرگ‌ترین دغدغه مشتریان عدم شناخت برای خرید ماهی با کیفت است. نداشتن عدم آگاهی از ویژگی‌های ماهی باکیفیت خاطر بد از مصرف ماهی برای مخاطب بجا می‌گذاری. در این مقاله نکاتی که باید در خرید قزل‌آلای باکیفیت چه به‌صورت اینترنتی و چه به‌صورت حضوری رعایت شود ذکر می­شود.
خرید قزل آلای با کیفیت

خرید قزل‌آلای با­کیفیت به‌صورت غیرحضوری

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش مشغله‌های زندگی حضور در مراکز فروش برای تهیه اقلام مختلف سخت و  پر از دردسر می­باشد. فروشگاه‌های اینترنتی مختلف به‌منظور تسهیل خدمات به مشتریان دایر شده‌اند. شرایط هر فروشگاه بسته به نوع محصولی که بفروش می­رساند متفاوت است. شاید خیلی از موارد مشتریان از اعتماد به این فروشگاه‌ها حرف می‌زنند. بله اعتماد در خرید اینترنتی حرف اول را می‌زند. مشتریان با رعایت نکات که ذکر می‌شود می‌توان خرید مطمئن و با خیال راحت داشته باشند.
اولین نکته در خرید اینترنتی مطمئن این است که از سایتی امن و  مطمئن خرید کنید. سایت‌های مطمئن هستند که تمامی موارد کاری خود را به‌صورت شفاف در اختیار گذاشته و روند کاری مشخص داشته باشند. آدرس شرکت و  اعضای مختلف شرکت مشخص و  امکان ارتباط با افراد حقیقی شرکت امکان‌پذیر باشد. شما می­توانید با دنبال کردن شرکت در فضاهای مجازی که حضور دارند و یا دنبال کردن نظرات مشتریان اطمینان موردنظر را به دست بیاورید. خرید قزل‌آلای با­کیفیت از مراکز رسمی کشور خرید با اطمینان صددرصدی را برای شما به همراه می­آورد.
نکات اجمالی دیگر در خرید اینترنتی این است که رمزی که برای خرید از آن سایت استفاده می‌کنید راحت و ساده نباشد. هیچ‌وقت به قیمت‌های بیش‌ازاندازه ارزان اعتماد نکنید. از سایتی که خرید می­کنید در کنار آدرس URL یک آیکون قفل کوچک داشته باشد تا حریم شخصی شمارا حفاظت ­کند. ضمانت خرید که شرکت می‌گذارد می‌تواند پشتوانه خوبی برای خرید قزل‌آلای باکیفیت باشد. سایت دائم مطالب بروز میگدارد و در واقع فعال است تا حدودی مورد اعتماد است.
خرید قزل آلای با کیفیت

خصوصیات یک ماهی باکیفیت چیست؟

برای خرید قزل‌آلای با­کیفیت چه به‌صورت حضوری در فروشگاه و چه به‌صورت غیرحضوری و پس از تحویل لازم است به یکسری نکات توجه کنید. اول اینکه  وزن خرید، آرم شرکت و نوع محتوا برای شما مشخص باشد. هرچه بسته‌بندی ماهی استانداردتر باشد کیفیت ماهی بیشتر حفظ می­شود.
خرید قزل آلای با کیفیت
باید دقت شود برای خرید ماهی که کشتار شده بهتر است ماهی بسته‌بندی‌شده  و پاک‌شده باشد. زیرا امعاء و احشاء و  خون آبه زودتر فاسد می‌شود. نحوه انتقال ماهی توسط شرکت کاملاً بهداشتی و در محیطی سرد انجام شود. بعد از باز کردن بسته‌بندی باید بسته حاوی محصول آبزی بو تعفن و بد ندهد و دارای بوی مدیترانه‌ای و تازه باشد. در خرید قزل‌آلا با­کیفیت گوشت ماهی باید حالت منسجم خود را داشته باشد. در ماهی بی‌کیفیت از هم گسستگی بافت گوشت، سستی و تیرگی در آن را می‌توان مشاهده کرد. گوشت ماهی تازه براق و داری شفافیت است و تازگی آن کاملاً مشخص است.  
خرید قزل آلای با کیفیت
در خرید قزل‌آلای با کیفت در هنگام طبخ بافت ماهی سریع گسسته نمی‌شود ماهی بوی خوشایند و مطلوب دارد و پخت آن راحت است و در هنگام سرو ماهی بو و طعم لذیذ خواهد داشت ماهی بی‌کیفت  از طعم ناخوشایندی برخوردار است.
بنابراین با رعایت نکات ذکر شده با یکبار خرید از جای مطمئن دیگر خریدهای آتی تان بدون مشکل و با خیال راحت انجام می­گیرد.
نویسنده: سکینه ابراهیمی؛ کارشناس ارشد شیلات.

تماس با ما

تهران،خیابان فاطمی،بین سیندخت وجمال زاده،پلاک 236 - معاونت آبزی پروری (میز مشترک سازمان شیلات ایران واتحادیه)
02188904808
02188918962
09111931764
info@sardabi.ir

آخرین اخبار

1398/07/17 16:06
اتحادیه مرکزی ماهیان سردابی کشور ،تخم چشم زده ماهی قزل آلا در انواع مختلف شامل تخم نرمال، تریپلویید، طلایی و سایر انواع تخم دانمارکی آکواسرچ را با کمک شرکت نوین دشت شیلات وارد می‌نماید.
1398/06/23 12:50
اجرای ماده 26 دستورالعمل اجرایی ماده 5 مبنی بر تیه و ابلاغ دستورالعمل مسوولین فنی توسط سازمان نظام مهندسی و کشاورزی و منابع طبیعی در خصوص مسوولین فنی تولید در واحدهای آبزی پروری
1398/03/06 10:14
جابه جایی و کنترل بهداشتی تخم چشم زده ماهی قزل آلای داخلی
1398/03/06 10:30
نامه مصوبات کمیسیون های مالی مدیریت بهره برداری ذخایر آبزیان
1398/02/11 20:05
فروش جزئی وعمده انواع ماهیان سردآبی شامل قزل آلای رنگین کمان، قزل آلای گوشت نارنجی و سالمون نروژی به صورت تازه و به درخواست مشتریان عزیز آماده و عرضه می گردد.
1398/02/07 17:05
با توجه به حساسیت این دسته از مواد غذایی به ویژه فساد پذیری سریع آن، خرید آبزیان از مراکز مطمئن و مورد تایید بسیار مهم است.
1398/02/04 23:18
برگزاری همایش ملی منابع طبیعی با موضوعات مختلف در شهریور 98
1398/01/24 14:04
فروش ویژه ماهی تازه منجمد شده برای کسب اطلاعت وارد شوید.
1398/01/18 16:17
مزایای پیان کار چگونه آشنا شویم
1398/01/11 10:56
تمهیدات لازم رو قبل از شروع بارندگی برای به حداقل رساندن زیان و ضرر انجام بدید:

بلاک گالری تصاویر

آمار بازدید

6.3K
1.14K
725
4.38K
6.3K

تاریخ و زمان

يكشنبه 24 آذر 1398
Sunday 15 December 2019